KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13185391
nr 1318 5391
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 34/50, oramat löst blad, Motivet: 36,5x48 cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 6 april 2020
kl 19:34:29
1.500 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta